Subscribe Us


CHP’Lİ BAŞARIR: “ASGARİ ÜCRETLİNİN MAAŞINA HACİZ KONMASIN”


CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 2103 TL, yoksulluk sınırının ise 6850 TL olduğu ülkemizde, asgari ücretle çalışanların maaşlarına haciz konulmaması  ve bu konuya ilişkin daha önceden vermiş olduğu kanun teklifinin gündeme alınması gerektiğini belirtti. 

CHP’li Başarır, yeni açıklanacak asgari ücretin de insan onuruna yakışır bir rakam olması gerektiğini belirterek, “asgari ücretli çalışanlarımız kimseden bir jest beklemiyor. Hak ettiklerini almak istiyor. Saray’da oturarak yandaş şirketleri kurtarma adına vergi borçlarını sıfırlama jestinde bulunanların, Cumhuriyetimizin kazanımlarını birer birer yandaşlarına peşkeş çekerek jest yapanların kalkıp, asgari ücretle çalışanlarımıza gerekirse jest yaparız sözlerini sarf etmesi tam bir garabettir ” dedi.

CHP’li Ali Mahir Başarır, asgari ücretle çalışanlarımızın hayatlarını daha kolay sürdürebilmeleri adına birçok milletvekili arkadaşının da kanun teklifi verdiğini hatırlatarak, verilen bu kanun tekliflerinin ilgili komisyonlarda bir an önce işleme alınmasının önemini dile getirerek, “ Ne yazık ki halkımızın yaşam standartlarını yukarıya çekilmesi adına verdiğimiz kanun teklifleri, İktidar tarafından komisyonların tozlu raflarında bekletiliyor.  Asgari ücret karşılığı çalışan vatandaşlarımızın yoksulluk sınırı altında aldıkları maaşlarına haciz konması iktidarın ayıbıdır. Ülke ekonomisinin yerlerde sürünmesinin sorumluları asgari ücretli çalışanlarımız, işçilerimiz, esnafımız, emeklimiz değil bizzat iktidarın beceriksiz yöneticileridir” dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar