Subscribe Us


BAŞARIR,TARSUS' UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI


Tarsus, Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra işgal edilmiş ve Fransız kuvvetleri tarafından esir alınmıştı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yakmış olduğu bağımsızlık ateşi, kısa zaman içinde Tarsus'a da ulaşmış ve Tarsus halkının işgal güçlerine karşı verdiği mücadele 27 Aralık 1921 tarihinde zaferle sonuçlanmıştır. Gurur ve onur kaynağımız olan bu direniş, Tarsus halkının ulusal kurtuluş mücadelesinin bir parçası olarak göstermiş olduğu dayanışmacı ve mücadeleci ruhunun bir kanıtıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı bu güzel emanete birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıkmaya devam ediyoruz.
Farklı inanç, dil ve kültürleri yüzyıllardır bir arada yaşayan Tarsus halkı olarak farklılıklarımızı ayrışma unsuru değil, bilakis zenginlik olarak görerek, hoşgörü ve barış medeniyetinin mirasçıları olarak birbirimizi sevgiyle, kardeşçe kucaklayarak geleceğe umutla ve kararlılıkla hep birlikte yürüyoruz.

Tarsus Türkiye gibi kökeni farklı binlerce insanı binlerce yıldır topraklarında yaşatmış ve yaşatan bir kenttir. Her dilden, her milletten, her kimlikten insan Tarsus’u ve Tarsusluluğu benimser.
Bu duygu ve düşüncelerle Tarsusumuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünde, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ulusal kurtuluş mücadelesi vererek bu topraklar uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar